Předsezóních velkých změn se tentokrát nedočká jen Summoner’s Rift, také zasněžená mapa Howling Abyss se změní. Navíc si budeme moct zahrát v ARAM Clashi, který je naplánován na polovinu prosince.

Úpravy šampionů

Změny pro všechny šampiony

Tyto úpravy by měly zabránit frustrujícím hrám proti poke kompozicím a rychle se léčícím šampionům.

  • Omnivamp a Lifesteal proti minionům se sníží o 50%.
  • Modifikátor poškození na dlouhé vzdálenosti se změní. V současnosti udělují všechny schopnosti do šampionů vzdálených více než 1000 jednotek o 15% menší poškození. Tato redukce se nyní ještě zvýší, šampioni ve vzdálenosti 1000 – 2000 jednotek obdrží o 15-30% méně poškození. Schopnost Void Seeker (W) od Kai’Sy už tolik bolet nebude. Připomínáme, že toto snížené poškození se nevztahuje na ultimátní schopnosti.
  • Bonusový Magic Resist pro šampiony útočící zblízka (melee) bude zvýšena z 10 na 15.

Úpravy specifických šampionů

Někteří šampioni si zaslouží speciální péči, aby se vyrovnali v síle svým protivníkům.

  • Regenerace energie: tito šampioni získají o 20% zvýšenou regeneraci energie – Akali, Kennen, Lee Sin a Zed.
  • Tenacity: tito šampioni získají o 20% zvýšené tenacity – Akali, Ekko, Elise, Evelynn, Fizz, Kassadin, Katarina, Kayn, Kha’Zix, LeBlanc, Pyke, Qiyana, Rek’Sai, Rengar, Talon a Zed.
  • Ability Haste: Ashe začne s postihem -20 Ability Haste.

 Změny na mapě

Hexgates

Teleportující brány, které známe ze Summoner’s Riftu s Hextech drakem, se objeví i na Howling Abyss. Povedou od Nexusu až k vnější věži, jakmile tato věž padne, brána se přesune k inhibitorové věži, kde zůstane až do konce hry. A ano, můžete používat i bránu nepřátel. Videoukázku najdete zde.

Padající věže

Jakmile některý z týmů zničí věž, vytvoří ze sutin věže malou oblast neprostupného terénu. Tímto by se měla otevřít možnost pro šampioni jako Vayne, Poppy nebo třeba Talon využít své schopnosti naplno. Na video se spadlou věží se můžete podívat zde.

Více křoví

Ve středu mapy se objeví nové menší křoví, do kterého se lze schovat před zraky nepřátel.


Menší změny

Od nové aktualizace už bude viditelné, kdo z týmu koupil Battle boost a otevřel tak celému týmu nové skiny pro následující hru. Nově také Battle boost nepůjde koupit těsně před začátkem hry.

Další novinkou bude možnost zkontrolovat si už v champion selectu, za které šampiony máte možnost získat Hextech truhlu v případě, že získáte známku S za svůj výkon.


Speciální ARAM Clash

Jako poděkování všem věrným ARAM hráčům si Riot připravil speciální turnaj Clash na ARAMu. Přhlášení do něj bude zdarma a soupeřit budete s dalšími sedmi týmy v osmimístném turnajovém pavoukovi. Každý tým odehraje 3 zápasy.

Registrace do turnaje se otevře 5.12. a turnaj samotný proběhne 10 a 11. prosince.