V novém videu LoL Pls si vzal vývojář Riot Reav3 slovo a představil nám hned několik šampionů, kteří se brzy dostanou do hry. Zmínil také plánované částečné reworky Aurelion Sola, modelu Ahri a nastínil tématiku připravovaných postav.

Po Zeri, Bel’Veth, Nilah a reworku Udyra pokračují práce na nových postavách a částečných reworcích. Příštích malých reworků po vzoru Swaina, Olafa nebo Sivir se dočkají Neeko a Syndra. Některé jejich schopnosti projdou většími změnami, přičemž vizuál zůstane z velké části zachován.

Riot plánuje vydat i zcela nové postavy. Jednou z nich bude tank na toplane z regionu Shurima. Šampion pochází z města Nazumah, které jsme dosud neprozkoumali. Jde o město zasazené do jižního cípu pouští a připomíná oazu. Tamní obyvatelé bojují o přísun vody s okolními monstry už přes 500, a jejich vůdce je právě postavou, která se dostane do hry.

Z nestvůr si obyvatelé vyráběli zbraně zvané Ntofos specializované na obranu a regeneraci. Jejich rozbití odkryje velmi ostré čepele schopné zaříznout se do cíle během pár sekund. Krátce na to se zbraň regeneruje do své původní podoby. Titul postavy K’Sante by mohl označovat i samotné jméno.

Po K’Sante se dostane ke slovu Aurelion Sol a jeho rework schopností. Samotný vzhled ani příběh Riot měnit nebude. Mezi novými schopnostmi je Q, kdy Aurelion chrlí plameny na cíl, dokud má manu. W nově umožňuje drakovi létat nad Summoners Riftem po neomezenou dobu. Obě schopnosti lze zkombinovat a chrlit tak plameny při přeletu kolem nepřátel.

Po Aurelionovi zde má Riot šampiona, kterého nám chce k smrti ukázat. Hráči štěkali po novém Darkinovi, a vývojáři tak předhazují kost v podobě nové ukázky asasína. Samozřejmě nový Darkin obdrží velmi edgy zbraň, jenž můžeme vidět na obrázku níže.

Další aktualizace se týká Ahri. Šampionka se dříve dočkala úpravy schopností, nyní přichází na řadu vzhled. Aktualizace zabere dost času kvůli množství skinů, updatu se tedy dočkáme až příští rok.

V budoucnu se také máme těšit na mužského enchantera z Ixtalu. Jeho vývoj je teprve v úplném počátku, nicméně některé prvky mají být opravdu roztomilé.

Nakonec zde máme ukázku skinů z linie Fright Nightm pro Dravena, Renatu Glasc, Urgota, Trundla a Annie.