Úvodní zahajovací superweek letní sezóny LEC je úspěšně za námi. Na čelo tabulky se probojovali G2 Esports, kteří po kratší pauze vzhledem k turnaji MSI, vkročili do letní sezóny bezchybně. Delší pauza pomohla týmům Excel a Astralis, kteří si upevnili druhou pozici společně s týmy Fnatic, MAD Lions a Vitality. Na sedmé pozici se momentálně nachází týmy SK Gaming a překvapivě Rogue. Tabulku uzavírají tým BDS a Misfits, kteří se v nové sezóně vůbec nechytli.

Výsledky všech zápasů najdete v našem esportovém přehledu.


G2 v superweeku nezaváhali

Ani pouhá třítýdenní pauza od mezinárodního turnaje MSI nezastavila skvělé hrající hráče G2 Esports. Ti si nejdříve poradili s týmem Astralis a v následujícím zápase s Rogue předvedli šílenou kompozici, kde kombo Yasuo a Diana ještě okořenili pickem Yoneho. Touto kompozicí nedali hráči G2 jedinou šanci marksmanovi týmu Rogue cokoliv v teamfightech dělat. Rogue se v zápase povedlo ukořistit tři draky, ale získat Mountain soulu jim již samurajové nedovolili. 

Třešničkou na dortu byl poslední zápas proti týmu Excel, který také v době zápasu byl neporažen se skóre 2:0. Tempo hry však již od začátku diktovali hráči G2 a hlavním tahounem byl opět Caps se svou Ahri. Smolný zápas zažil švédský toplaner Finn, který skončil hru se skórem 0/8/1.


Rogue šťastnou výhrou zachránili víkend

Rogue jakožto nejkonzistnější tým několika poslední splitů mělo cíl jasný. Do cesty se jim však postavil náročný superweek, kde narazil hned na dva nejtěžší týmy v celé lize. Early game v zápase s Fnatic se lépe vydařila Rogue, ale zlomový bod přišel v potyčce o nepřátelský Blue buff, kde Rogue byli moc chamtiví a svému soupeři odevzdali nejen cenné killy, ale také Barona Nashora. Tohoto “daru” Fnatic jednoznačně využili a soupeře již do konce hry k ničemu nepustili. 

V sobotním duelu se Rogue nepovedlo najít odpověď na bláznivou kompozici samurajů, a tak museli zachraňovat víkend nedělním zápasem s MAD Lions. V tomto zápase však Rogue kompletně vypustili early game, kde MAD Lions sbírali po mapě všechny killy a dokonce si v 23. minutě pojistili Infernal soulu a o dvě minuty později také Barona. Rogue v zápase prohráli o 5 tisíc goldů a jejich jediná naděje byl Elder dragon. Toho se jim také povedlo ukrást díky Ezreal ultimátce a následně vyčistit celý fight. Pushující vlna minionů na střední lince také umožnila týmu Rogue hru úspěšně ukončit.