Dlouhé herní štace vyžadují kvalitní ergonomickou myš. Právě takto by se dala popsat uRage Reaper 700 Unleashed. Velmi praktický společník k počítači nabízí řadu dobře rozmístěných tlačítek, kvalitní zpracování a design zaměřený na ergonomii.

Tento článek vznikl na základě testu externího redaktora a obsahuje jeho reálné zkušenosti. Není to náš redakční obsah, ale placená propagace.

Srdcem myši uRage Reaper 700 Unleashed je optický senzor Avago s rozlišením až 10 000 DPI. Tento velmi přesný snímač doplňují osvědčené a populární spínače Omron, které garantují dlouhou životnost a naprosto jistý stisk. Reaper 700 Unleashed díky tomu staví na kvalitních základech v kombinaci spínačů a senzoru. Hlavním lákadlem je ovšem ergonomický design.

Myš určená pro praváky hned na první stisk padne do ruky díky ladným tvarům přesně vymodelovaným podle dlaně. Oproti levnějším modelům nabízí podporu pro palec, velmi vhodně rozmístěná boční tlačítka a opěru pro celou dlaň. S délkou 122 milimetrů se hodí pro hráče se střední i větší rukou.

Většina horní plochy myši získala protiskluzovou povrchovou úpravu. Při rychlé otočce na soupeře vám díky tomu myš nevyklouzne z úchopu. Obě boční strany jsou pak pogumované a příjemně o ně zapřete palec i malíček. Spodek myši pak zdobí šedý pruh a lemování s barevným podsvícením.

Celkové provedení je nejen ergonomické, ale i praktické a minimalistické zároveň. Myš si tak může své místo najít nejen vedle herního počítače, hodí se také do pracovního prostředí, kde rozhodně nevzbudí nežádanou pozornost.

Podsvícení lze upravit v dodávaném programu. Nechybí možnost zvolit libovolnou statickou barvu či různé animace z nabídky. Kromě linie podél zadní strany myši je podsvícené i logo a také samotné kolečko. Jeho barva mimo jiné indikuje stav nabití a nízkou kapacitu vestavěného akumulátoru. Praktickou funkcí softwaru je také volba DPI. Celkem 6 hodnot lze upravovat a každá se pojí s barvou podsvícení. Přepínání citlivosti je tím pádem značně přehlednější.

Reaper 700 Unleashed disponuje osmi tlačítky, jejichž funkci lze libovolně přizpůsobit. Tři z nich nalezneme na levé straně v okolí palce, kde na ně snadno dosáhnete. Dvě další se pak nachází na horní části myši.

I s touto výbavou myš váží pouhých 119 gramů a řadí se tak mezi lehčí modely nabité řadou funkcí a bezdrátovou konektivitou. Samotné zapojení pomocí USB přijímače se navíc obejde bez instalace ovladačů a myš tak můžete začít používat okamžitě po zapnutí.

Dobíjení probíhá skrze USB-C, což se do dnešního dne u myší často nevidí. Myš tak můžete nabít třeba kabelem, který používáte k telefonu.

Náročné hráče jistě zaujme kromě již zmíněného Avago senzoru a Omron spínačů také 1000 Hz polling rate, tedy obnovovací frekvence s velmi nízkou odezvou. Myš si navíc rozumí s většinou povrchů díky polymerovým kluzkým plochám s nízkým třením.

Herní myš uRage Reaper 700 Unleashed se za pomoci kombinace ergonomického designu a praktických funkcí hodí do rukou každého hráče. Své místo si najde i u méně náročných uživatelů v domácnosti díky plug & play zapojení. Velký počet nastavitelných tlačítek lze využít ve hrách ale i při práci. Zkrátka podařená myš za dobrou cenu.