Od mezinárodního turnaje MSI uplynuly skoro tři týdny, které hráči společně se svými týmy mohli investovat do analýzy a přípravy pro start nového splitu nejvyšší evropské ligy – LEC. Společně s letní sezónou přišlo také plno změn v sestavách, konkrétně v týmech Astralis, MAD Lions, Misfits, BDS a také Vitality. 


Rogue vyzvou v superweeku Fnatic a G2

Nejkonzistentnější tým posledních dvou let čeká tento týden zápas s dvěma nejtěžšími soupeři v lize. V jarní vyřazovací fázi si Rogue s Fnatic v semifinále poradili 3:2, ale ve finálové sérii neuhráli s G2 jedinou mapu. Tím tedy jejich prokletí finálových zápasů pokračuje a budou si muset na svůj první titul v LEC počkat. Rogue nijak do své sestavy nezasahovali, a vkročí tedy do letního splitu opět jako jeden z nejlepších týmů, který bude usilovat o spot na světovém šampionátu.

Rogue již několik splitů patří mezi špičku LEC díky jejich důkladnému hernímu stylu, který má účel vybudovat značné vedení ve zlatě v ranné fázi hry, nezačínat riskantní potyčky a pomalu svého soupeře dotlačit až ke jeho Nexusu. Ač se tento styl zdá velice nudný, Rogue to vynáší ovoce a již čtvrtý split v řadě neskončili na horší než druhé pozici. Naprostý opak očekáváme právě od G2 a Fnatic, kteří vynikají agresivním stylem hry. 


Vitality zkoušejí najít štěstí v jungli

Hvězdná sestava Vitality se po velice nezdařené jarní sezóně pokusí zamíchat kartami a obmění pozici junglera. Tu by měl doplnil mistr světa z Worlds 2017 a bývalý hráč SK Telecom T1 Kant “Haru” Min-seung. Do týmu se také připojil bývalý jungler FunPlus Phoenix Zhou “Bo” Yang-Bo, který bude náhradní jungler.

Organizace se prý pro tyto změny v sestavě rozhodla kvůli nevhodnému hernímu stylu polského junglera Oskara “Selfmade” Bodereka. Trenér Mephisto se v rozhovorech nechal slyšet, že Haru by měl značně ovlivnit střední fázi hry, která by měla vést k více vítězstvím. Vitality se představí hned v úvodním zápase proti týmu MAD Lions, který taktéž bude vyhlížet lepší sezónu.