Nejnovější patch 12.8 je s námi už přes dva týdny. Dnes se podíváme, které postavy hráči nejčastěji berou na jednotlivé linky v SoloQ. Náš výběr má následující kritéria:

  • Platinum+, SoloQ, Patch 12.8
  • Nejvyšší pickrate
  • Zdroj dat: u.gg

Toplane

Nejhranější topaři se za poslední patch prakticky nezměnili. Gangplank, Aatrox a Darius si zopakovali účast v naší grafice. Jaké jiné postavy hráči rádi volí? Jde například o Jaxe, Fioru a Mordekaisera. Až Garen na sedmém místě ovšem dosahuje vysokého winratu (51,7 %).


Jungle

Z přehledu nejpopulárnějších junglerů nám vypadla Diana, kterou nahradil Viego. Graves se za dva týdny začal hrát ještě o něco více a jeho winrate také stoupá. Totéž se ovšem nedá říct o Lee Sinovi, jehož winrate klesl pod 46 %. Mezi velmi populární junglery s vysokým winratem aktuálně patří Kha’Zix.


Midlane

Na midu se nejhranější šampioni nezměnili, jejich winrate ovšem ano. Ahri se například propadla o 1,6procentního bodu. U Katariny a Yasua je situace relativně stálá. Na midu ovšem můžete zkusit reworknutou Taliyah dosahující 52,88% winratu.


Botlane

Do přehledu nejhranějších marksmanů se tentokrát těsně nevešel Lucian. Hráči totiž začali stále častěji brát Jhina a Kai’Su. Šampionka přežívající ve Voidu ale před nedávnem dostala pořádně na zadek od Vel’Beth.


Support

Nami, Senna a Nautilus je opakující se trojice nejhranějších supportů. Od minulého patche si Nami s winratem trochu pohoršila, naopak výhry Senny rostou. Nautilus je na tom prakticky stejně, ačkoliv si drží velmi vysoký banrate.