Po dvou týdnech se opět podíváme na nejlepší postavy pro jednotlivé linky. Jedná se o šampiony, kteří mají v rankedech největší winrate. Náš výběr má následující kritéria:

  • Platinum+, SoloQ, Patch 11.18
  • Nejvyšší winrate
  • Alespoň 2% pickrate
  • Zdroj dat: u.gg

Toplane

V dnešním přehledu potkáte dost jiných postav oproti minulému vydání. Na topu se udržel jen Shen, který winratem útočí na 53 %. Druhý je pak Kled a třetí Singed, oba s již o dost nižším pickratem. Hodně procent her vyhrává také Urgot, Tahm Kench a Wukong.


Jungle

Mezi junglery je změn méně. Stále se daří Jarvanovi a Rek’Sai. Minulý patch byla vysoko Vi, která své místo přenechala Fiddlesticksovi. Doporučit můžeme Xin Zhaa nebo třeba Kha’Zixe.


Midlane

Na midu vidíme nové tváře, zejména Akshana. Ten si došel pro vysoký 52% winrate a slušný pickrate. Často se ale objevuje v banu. Více přálo jen Corkimu a Anivii.


Botlane

Vayne se na botu konečně probojovala na první místo. Korunku převzala po Ashe. Obě šampionky vypadají velmi silně před světovým šampionátem. To samé platí o Jhinovi, který odstrčil Ziggse.


Support

Mezi supporty opět nalezneme Sonu a Blitzcranka. Tentokrát se mezi tuto dvojici probojovala Soraka, zejména díky posílení ultimátky. V dalším patchi nejspíše přijde drobná úprava, stejně tak u Sony. Její winrate je totiž nejvyšší z našeho přehledu.