Po dvou týdnech zde máme opět přehled nejúspěšnějších postav v SoloQ. Přinesla nová aktualizace změny v metě, jací šampioni se pyšní největším winratem a koho raději banovat? To si probereme v následujících řádcích.

  • Platinum+, SoloQ, Patch 12.10
  • Nejvyšší winrate
  • Alespoň 2% pickrate
  • Zdroj dat: u.gg

Toplane

Nový patch pořádně zamíchal metou. Na topu se hraje ve velkém Kayle, která musela obdržet nerf. Olaf je na tom ještě o něco lépe. Singed nakonec utekl všem zmíněným postavám, ačkoliv má menší pickrate. Na topu dále potkáte Fioru nebo Mordekaisera s vysokým winratem přes 51,8 %.


Jungle

V jungli nadále dominuje Wukong, jehož pickrate se za poslední patch zdvojnásobil. Rovněž ale roste i banrate. Trundla vám někdo jen tak nezakáže a totéž můžeme říct o Rek’Sai. Mezi zajímavé volby do jungle patří Kindred, Lilia, Volibear a Taliyah.


Midlane

Taliyah za poslední týden přeskočila prakticky všechny postavy a zařadila se mezi vůbec nejsilnější postavy ve hře. I zde přišel nerf, ačkoliv její winrate stále atakuje 54 %. Druhý Vel’Koz sice nemá vysoký pickrate, přesto vyhrává velké procento her. Anivia se usadila na třetí pozici před Swainem.


Botlane

Na botu došlo rovněž k velkým změnám. V jednu chvííli ničila linku Vayne, která si po nerfu dost pohoršila. Místo ní vidíme prvního Kog’Mawa. Druhý Twitch má odstup 1,5procentního bodu a králi botlinky tak není pochyb. Nejlepší marksmankou je Ashe. Ledová lučištnice hájí místo před Jhinem.


Support

Pokud bychom měli zmínit jednoho supporta z grafiky, bude to Senna. Pobočnice Luciana dosáhla na téměř 20% pickrate a v našem přehledu je na druhém místě za méně hranou Jannou. Třetí je Renata Glasc, rovněž velmi silná supportka.