Po dvou týdnech zde máme opět přehled nejúspěšnějších postav v SoloQ. Přinesla nová aktualizace změny v metě, jací šampioni se pyšní největším winratem a koho raději banovat? To si probereme v následujících řádcích.

  • Platinum+, SoloQ, Patch 12.11
  • Nejvyšší winrate
  • Alespoň 2% pickrate
  • Zdroj dat: u.gg

Toplane

Na topu se aktuálně daří hned třem tankům. Singeda jsme měli v přehledu již minulý patch a ačkoliv jeho winrate lehce klesl, stále jde o velmi obávaného šampiona. Lince ale dominuje Tahm Kench. Sumec si doplul pro 53% winrate a uplaval tak zbytku topařů. Třetí Dr. Mundo těží i z faktu, že si healing reduction prošlo nerfem.


Jungle

Na vrcholu potravního řetězce v jungli se udržela jen Rek’Sai. Wukong se propadl na sedmou příčku a Trundle dokonce na desátou. Místo nich můžete sáhnout po Zacovi a Volibearovi. Velmi vysoko je také Rammus.


Midlane

Singed neotravuje život jen topařům. Díky přesně 2% pickratu ho uvádíme i na midu, kde je jeho winrate alarmující (55,48% Platinum+). Anivia je již stálice, kdežto Cassiopeia zaznamenala vzestup do nejlepší trojice.


Botlane

Winraty marksmanů jsou celkem vyrovnané a záleží na matchupu i kompozici týmu. Twitch z toho vzešel nejlépe a odnáší si lehce přes 51,5% winrate. Jhin a Ashe jsou hned v závěsu. Zeri například s winratem po hotfixu postupně klesá k 51 %.


Support

Mnohem extrémnějších winratů dosahují supporti. Janna se dostala na více jak 54 % a Taric, Sonna a Renata Glasc přesahují 52 %. Enchanteři jsou zkrátka v metě a nejlepší tank support Maokai má 51% winrate při 1,5% pickratu.