Otevřené kvalifikace do Prague Champs –  největšího LoL turnaj u nás – o víkendu rozhodly o čtyřech postupujících. Celkem 171 zaregistrovaných týmů se chtělo poprat o možnost zahrát si v pražském O2 Universe a zápasit o bohatý prizepool.

Z registrovaných týmů, kam se přihlásili hráči z 31 zemí světa, se nakonec do bojů zapojilo 79 celků, které odehrály celkem 157 zápasů. Tyto týmy bojovaly o postup do uzavřené kvalifikace, kde narazí na pozvanou čtveřici známých tuzemských jmen – Entropiq, eSuba, Dynamo Eclot a Sinners.

A kdo se nakonec do uzavřené kvalifikace probojoval? Čtyři první příčky obsadily tyto týmy:

 1. NDGU
 2. eSuba Academy
 3. Brute
 4. Inaequalis

V nadcházejících víkendech, konkrétně 4.-5. června a následně 11.-12. června, se tedy můžeme těšit na duely zmíněných osmi celků. Opět si je budeme moci užít na Xnapyho streamu. Vítěz těchto “čtvrfinále” postoupí přímo na hlavní akci Prague Champs a zahraje si v O2 univerzu před publikem.

A kdo se utká s kým? Svého soupeře si mohli vítězové otevřené kvalifikace sami zvolit. Právo prvního výběru měl tým NDGU jako celkový vítěz, ten se utká se Sinners, eSuba Academy si zvolila svou metřskou soupisku eSubu. Brute si ze zbývající dvojice vybrali Dynamo Eclot, a na Inaequalis tak “zbyl” Entropiq.

Takto vypadá časový harmonogram zápasů:

 • První víkend 5. a 6. června
  • Inaequalis vs Entropiq
  • NDGU vs Sinners
 • Druhý víkend 11. a 12. června
  • eSuba Academy vs eSuba
  • Brute vs Dynamo Eclot

Přijď se podívat na velkolepou LoLkařskou show

Prague Champs proběhne 18. a 19. června a žádnému LoLkaři by tahle akce neměla ujít. Kromě esportových utkání těch nejlepších tuzemských týmů se dočkáme i showmatche s týmem GO z francouzské ligy LFL a nebude chybět ani záplava doprovodného programu jako soutěže, cosplayeři, setkání s Xnapym a dalšími infuencery, herní zóny a mnoho dalšího.

Vstupenky na akci jsou k dispozici v síti ticketmaster, týmy z kvalifikací mohou navíc využít slevu 50%.

A pokud se už nemůžeš dočkat další akce, nezapomeň zapnout Xnapyho stream už příští víkend 5. a 6. června, kdy se rozhodne o prvních dvou postupujících do pražského O2 Universe.

Největší domácí League of Legends akci pořádají Mastercard a Komerční banka, které nabízejí unikátní lolkařské karty s Jaycem, Ornem, Kai’Sou a dalšími postavami ze hry.

Všechny důležité informace najdeš na praguechamps.cz.