League of Legends je již přes dekádu starou hrou a účet nejen do tohoto titulu si vytvořilo několik desítek milionů hráčů. Ne každému se ovšem hra zalíbila a mnoho lidí již dávno Summoner’s Rift opustilo. To se týká i řady dalších her jako Valorant, TFT nebo Legends of Runeterra. Data neaktivních profilů jsou stále na serverech Riotu, ačkoliv k ničemu již neslouží. Právě proto dojde k jejich smazání.

Pokud se bojíte, že váš druhý účet, který leží u ledu řadu měsíců, bude smazán, máme pro vás dobrou zprávu. Riot hodlá odstranit řádově starší a zároveň opravdu neaktivní účty.

Jako neaktivní se bude brát účet, na který se nikdo nepřihlásil více jak 3 roky. Přihlášením se přitom bere jakékoliv lognutí do hry (LoL, LoR, Valorant, TFT) nebo na webovou stránku Riotu, lolka a esportu pořádaného Riotem.

Zároveň tento neaktivní účet musí splňovat všechny následující podmínky.

  • Být neaktivní.
  • Nemít na účtu jakoukoliv zakoupenou měnu (v celé historii).
  • Neobdržet jakoukoliv měnu (v celé historii).
  • Méně jak 20 odehraných hodin.
  • Nevlastní jakýkoliv limitovaný obsah.

Hráči splňující všechny tyto body obdrží na mail spojený s účtem upozornění o smazání. Na stránkách podpory následovně půjde požádat o výjimku z pravidel. O účet tedy nepřijdou ani hráči, kteří splní všechny podmínky pro smazání, pokud včas zareagují na oznámení. Vaše druhé účty tudíž budou i nadále čekat na přihlášení.

Mazání neaktivních účtů začne v následujících měsících a bude plynule pokračovat.