V některých regionech se musí League of Legends měnit, aby se přizpůsobila tamním zákonům. To je i důvod, proč Graves přišel v minulosti o svůj doutník, než ho po mnoha letech Riot znovu do splash artu v některých regionech vrátil.

S tímto problémem se většinou potýká Čína, kde jsou zákony velice striktní. Například efekty Vladimirových schopností mají na čínských serverech černou barvu místo červené, efekty krve je totiž zakázané zobrazovat.

Nyní se “cenzura” dostane i k novému splash artu který sdílí Hartache Vi a Heartthrob Caitlyn. Srdíčka, která si posílají pohledem obě šampionky známé ze seriálu Arcane si v některých regionech jako Čína nebo Střední východ budou muset hráči pouze domyslet. Na Redditu to potvrdila vývojářka Riot TinyBun.

Cenzurovaná verze Necenzurovaná verze

Ve stejném vláknu se jeden z uživatelů Redditu také podivoval nad tím, proč na tomto splash artu Caitlyn vypadá jako běloška, když má být poloviční asiatka. Riot TinyBun vysvětlila, proč to tak může vypadat.

U skinů se často mění účes, barva vlasů nebo barva očí, protože to si mohou lidé měnit pomocí barevných čoček a dalších nástrojů. Proto se to může zdát, že Caitlyn vypadá jinak, než by odpovídalo jejímu původu. Model ve hře bude mít stejný obličej, jako všechny ostatní skiny.