LCS se po pár týdnech spánku opět rozjíždí. Jarní mistři Evil Geniuses na MSI odvedli celkem očekávaný výkon a nyní je čeká boj domácí lize. Jak to ovšem vypadá, léto bude pro mladíky Dannyho a Jojopyuna o něco těžší. Mnoho týmů totiž vylepšovalo své soupisky.

Změny v sestavách

Největší změnou si prošli Cloud9. Sázka na korejské talenty a laneswap Fudge nevyšla. Oceánský talent se vrací na top, mid po něm vyplní známá tvář. Dánský midlaner Jensen se do C9 vrací po více jak třech letech. Naposledy s týmem vybojoval semifinále na Worlds 2018. Na botlane opět nalezneme Zvena, nově na roli supporta.

Dignitas mění topaře a místo FakeGoda nastoupí Gamsu. K podobnému kroku sáhli také CLG, kteří mění Jenkinse za Dhoklu. Aby změn na topu nebylo málo, Kumo si ve FlyQuestu již nezahraje, nahradí ho Philip.

Drobné změny se udály také u Golden Guardians. Marksmana Lost vymění známé ADC, které si vydobilo pověst v CLG, Stixxay. Jeden přestup by měl pomoci i slavným TSM. Na midu bude hrát známý hráč Maple.

Pořádně zamíchali sestavou Immortals. V jungli nahradí Xerxeho americký talent Kenvi. Z botu se stahuje duo Arrow a Destiny. Nahradí je Lost z Golden Guardians a IgNar.

Posledním zmíněným týmem, avšak favoritem na titul, jsou Team Liquid. Ti neudělali žádnou změnu na soupisce.

Těžký víkend pro C9 a odveta za finále

Liga odstartuje supervíkendem, tedy třemi hracími dny. V pátek ve 23:00 doporučujeme sledovat novou soupisku Cloud9, která nastoupí proti mistrům jara, Evil Geniuses. V noci Freezův tým 100Thieves zabojuje proti novému midlanerovi TSM.

Noc ze soboty na neděli přinese odvetu za finále. V 0:30 našeho času nastoupí Evil Geniuses a 100Thieves. V neděli ve 23:30 nás čeká souboj Teamu Liquid a Cloud9. Jensen ještě před startem sezóny oblékal dres TL, nyní se vrací do C9 a vyzve svého velkého soka, Bjergsena.