Rodina notebooků ASUS TUF se vyznačuje skvělým zpracováním, rozumným poměrem ceny a výkonu a v neposlední řadě minimem kompromisů. Letošní řada obdržela nové procesory od AMD, grafiky Nvidia RTX a to celé zabalené v kompaktnějším těle. Nyní i s extra slevou až 4 000 korun.

TUF řada notebooků od ASUSu vyčnívá nad konkurencí hned řadou vlastností. Na první pohled je to industriální, avšak stále herní design. Nadčasové minimalistické prvky nezestárnou ani po letech používání. Pro letošek ASUS celý vzhled upravil a maximalizoval efektivitu rozmístění komponent. Díky tomu jsou notebooky o 4,5 % menší než u loňských modelů. I větší z námi představené dvojice se vám pohodlně vejde do batohu. Oba modely navíc aktuálně seženete se slevou až 4 000 korun.

Upravené logo TUF obdrželo letos reliéfní a laserem gravírovanou verzi. Ačkoliv ASUS notebooky zmenšil, najdeme na nich velmi rozměrný touchpad, který je o 26 % větší než v případě předchůdce. Pokud zrovna nehrajete, po myši sahat nemusíte. ASUS zkrátka místem rozhodně neplýtval.

Oba modely A15 a A17 nabídnou velmi elegantní ukazatel stavu v podobě čtyřsměrného indikátoru zabudovaného v desce klávesnice. Notebookům přesně tyto nenápadné detaily dávají osobnost.

Kromě designu pojí notebooky i řada komponent. ASUS vsadil na procesor od AMD spárovaný s grafickými kartami řady GeForce RTX od Nvidie. Oba modely nabídnou procesor Ryzen 7 6800H s 8 jádry a 16 vlákny na frekvenci až 4,7 Ghz. Tomu dopomáhá grafická karta RTX 3050 až RTX 3070. Spolehnout se tak můžete na technologie jako Nvidia Reflex, DLSS a samozřejmě Ray Tracing. Novinkou pro letošní rok je také nasazení velmi rychlých DDR5 pamětí s frekvencí až 4800 Mhz.

K maximálnímu výkonu nahrává také MUX Switch. Díky tomuto přepínači můžete využít plný potenciál dedikované grafiky, aniž by signál procházel skrze integrované GPU. Díky tomu dochází ke zvýšení výkonu o 5 až 10 %. Zároveň si vychutnáte kratší odezvu, která vás nebude brzdit ani v těch nejvypjatějších momentech.

Výkon vždy využijete díky displeji s vysokou obnovovací frekvencí. U menšího TUF Gaming A15 můžete volit mezi QHD panelem se 165 Hz a FullHD obrazovkou s 300 Hz. První varianta se hodí pro milovníky adventur a her pro jednoho hráče, kde si chcete vychutnat detaily na obrazovce s vyšším rozlišením. Druhá verze pak potěší hráče kompetitivních titulů, kde každá milisekunda odezvy hraje roli. Větší TUF Gaming A17 nabízí 144Hz FullHD panel s technologií Adaptive-Sync.

Oba notebooky se dále pyšní odolností armádního standardu MIL-STD-810H pro odolnost proti nárazům, vibracím a dalším extrémním vlivům prostředí. Notebook se tak nemusíte bát brát na cesty, a to i díky velké 90 Wh baterii. Notebook tak vydrží až 12 hodin přehrávání videa v kuse. Dost na filmový maraton.

Ačkoliv ASUS tělo notebooku zmenšil a vnitřnosti vyskládal výkonnými komponenty a baterií s vysokou kapacitou, přesto se nezapomnělo na špičkové chlazení. To obstarávají ventilátory Arc Flow s 84 lopatkami, až 4 výduchy a 5 tepelných trubic. Notebook se tak i přes malé rozměry dokáže pohodlně uchladit. ASUS díky novým větráčkům vyrobeným ze speciálního polymeru z tekutých krystalů mohl zvýšit otáčky a proudění vzduchu se tak zvýšilo o 13 %.

Výbavu dále doplňují reproduktory s technologií Dolby Atmos, podsvícená klávesnice a špičková konektivita v podobě USB.C 3.2 Gen 2 a Wi-Fi 6.

Řada TUF od ASUSu je velmi lákává i poměrem ceny a výkonu. Série TUF patří mezi ty dostupnější a nyní k notebookům TUF Gaming A15 a A17 navíc získáte až 4 tisíce korun slevu. Stačí při objednávce zadat promokód TUF3000 nebo TUF4000. Není proto lepší čas si udělat radost a před létem se vybavit skvělým herním strojem.