Minulý rok na podzim všem fanouškům League of Legends vyrazil dech velmi povedený seriál Arcane. Vývojáři z Riot Games spolupracovali při tvorbě s animačním studiem Fortiche Production. Nová dokumentární série Bridging The Rift bude mapovat vývoj od původního nápadu až po konečné provedení.

Dokumentární série vyjde na YouTube kanále Riot Games. Oproti samotnému seriálu Arcane, který se nachází na Netflixu, tedy bude shlédnutí zdarma. Celkem se dočkáme pěti dílů, přičemž první dorazí 4. srpna a další budou následovat vždy ve čtvrtek až do 1. září.

Francouzské studio Fortiche dříve spolupracovalo s Riotem na klipech jako Get Jinxed, Rise, Warriors, Enemy a POP/STARS. Animovaný seriál Arcane se stal číslem 1 ve sledovanosti na Netflixu a tři týdny po sobě byl v top 10 nejsledovanějších v rámci 52 zemí světa. Seriál navíc získal devět cen Annie, což z něj dělá nejvíce nominovaný a nejoceňovanější televizní seriál roku. Nová dokumentární série by měl přinést pohled do zákulisí vzniku Arcane od prvních nápadů až po samotné vydání.