Favorité ukázali, proč patří mezi špičku české scény. Přesně takto by se dala popsat uzavřená kvalifikace na největší lolkařský event Prague Champs. Týmy z otevřené kvalifikace nedostaly sebemenší šanci a po jednostranných Bo5 duelech známe celky, které se utkají v sobotu a v neděli v O2 universu.

Nasazené týmy byly připravené

Do uzavřené kvalifikace byly nasazeny celky Entropiq, eSuba, Dynamo Eclot a Sinners. Tato čtveřice patřící ke špičce české a slovenské scény v uzavřené kvalifikaci potvrdila svoje postavení. Jako první svůj duel zvládli Entropiq, kteří si poradili s Inaequalis v poměru 3:0. Obdobný scénář se opakoval nejen u Sinners, ale i v případě hlavního týmu eSuby a Dynama Eclot.

LoL team manager Dynama Eclot, Martin Stříbrný komentoval postup svých svěřenců takto:

"Prague Champs kvalifikaci jsme zvládli bez větších problému a sérii vyhráli 3:0. Řekl bych, že hry byly zajímavé i pro oko diváka. Kdo přišel na stream, neprohloupil. Teď už se ovšem soustředíme na to, abychom zvládli porazit v semifinále Sinners. Hlavně se těšíme na všechny fanoušky, kteří nás přijdou podpořit. Bude to výjimečné, po takové době nastoupit opět před publikem. Uděláme vše proto, aby i návštěvníci odcházeli spokojeni."

LoL team manager pro eSubu, Radek Mikušovský, sdělil po postupu hlavního celku do offline části Prague Champs následující:

"Jsme rádi, že se nám podařilo postoupit na offline finále. Konečně jsme po vypršení Danyho banu mohli nastoupit v plné sestavě, a to rovnou do BO5 série, což pro nás byla perfektní zkouška připravenosti. Přestože jsme do duelu nastupovali jako favorité, tak jsme náš Academy tým rozhodně nepodcenili. Rádi bychom poděkovali soupeřům a také fanouškům, kteří náš duel sledovali na streamu. Těšíme se na vás v O2 universu!"

Vzhledem k faktu, že všechny týmy nasazené rovnou do uzavřené kvalifikace postoupily s velkým přehledem, můžeme čekat od offline finále Prague Champs to nejlepší lolko u nás.

Dynamo Eclot Sinners Entropiq eSuba

Rozpis finálového víkendu

Známe také rozpis víkendových zápasů. Oba hrací dny přinesou dva Bo5 duely. V sobotu to bude semifinále, v neděli finále a showmatch vítězů Prague Champs s Gamers Origin z Francie.

  • Sobota od 12:30 – Dynamo Eclot vs. Sinners
  • Sobota odpoledne – Entropiq vs. eSuba
  • Neděle od 11:00 – finále Prague Champs
  • Neděle odpoledne – Showmatch vítězů vs. Gamers Origin

Přijď na Prague Champs už tento víkend

Největší lolkařská akce Prague Champs proběhne už tento víkend 18. a 19. června v O2 universu. Kromě týmů Dynamo Eclot, Sinners, Entropiq, eSuba a Gamers Origin dorazí také řada osobností z League of Legends scény. Těšit se můžete na oblíbené streamery, cosplayery, herní zónu a další doprovodný program.

Vstupenky jsou stále k dispozici za akční cenu v síti Ticketmaster. Jednotlivé sektory se ovšem postupně vyprodávají, proto s koupí lístků rozhodně neotálejte.

Největší domácí League of Legends akci pořádají Mastercard a Komerční banka, které nabízejí unikátní lolkařské karty s Jaycem, Ornem, Kai’Sou a dalšími postavami ze hry.